logo

tel.: 773 127 732

Čištění sedacích souprav

V případě, že chcete zachovat dlouhou životnost Vaší sedačky, je nutné ji věnovat péči.
Na našem trhu jsem se nesetkala s materiálem sedaček, který by se nemusel čistit a udržovat. Nejčastěji se v domácnostech a firmách setkávám s čalouněním sedacích souprav- textilní, eko kůže, kožené a Novalife.

Textilní sedací soupravy -(bavlna, mikrovlákno, mikroplyš)  nutné čištění minimálně 1x za rok. Nečistoty jako tělní maz, prach, potraviny a nápoje vylité na čalounění se po delší době hůř odstraňuji z tkaniny. V případě, že trpíte alergii, není vhodné už z tohoto důvodu nechávat čalounění nevyčištěné. Důležité při samotném čištění je použít odpovídající prostředek, který nemá bělící složky a zároveň je nutné čistící prostředek kvalitně odsát a oplachnout. Čalounění se nesmí promočit. Samotné schnutí by nemělo trvat déle jak 2 hodiny (vznikají v podkladech plísně).

Kožené sedací soupravy  (nejčastěji používaná pigmentová úseň) – probarvená a opatřená horní krycí vrstvou. Aby kůže neztrácela svůj vzhled, nebyla vyschlá a nepraskala, je potřeba jí také dopřát náležitou péči. Při špatné udržbě kůže vysychá a praská.

Sedací soupravy „NOVALIFE“ – tento materiál má vlastnosti kůže, nepropustí tekutiny, lze jednoduše nečistoty setřít vlhkou útěrkou, ale je nutná pravidelná profesionální udržba minimálně 1x za rok. Čistit lze pouze vodou, bez použití chemie a perfektně odsát nečistoty. V případě špatného postupu čištění materiál ztrácí své vlastnosti a je znehodnocený. Na světlé materiály nepoužívat tmavé přehozy. Barvy z nestálobarevných přehozů nejdou odstranit.

Sedací soupravy EKO KŮŽE – eko kůže bývá často zaměňovaná s koženkou. Mezi těmito materiály je ale rozdíl. Eko kůže je povrch 100% polyuretan, který je nanesen na podklad 100% bavlna a je propustný. Koženka se vyrábí nanesením PVC na podklad úplet nebo netkaná textilie a je nepropustná. Péče o  eko kůži by měla být stejná, jako o kůži. Tím prodloužíme její životnost.

  
  • Textilní- nutná pravidelná údržba a odsátí nečistot

 

 

 

 

 

 

Kožené – bez pravidelné údržby ztrácí životnost, kůže vysychá, praská, ale lze opravit

                              

 

Novalife – textilie podobná kůži, ale je nutné ji 1x za rok nechat profesionálně vyčistit, jinak se velmi rychle mění barva a ztrácejí její vlastnosti, nelze opravit.

                           

 

 

  

 

Eko kůže- bez pravidelné údržby ztrácí životnost, ale lze opravit